LASERSAN Epilasyon Cihazları

EMS

EMS

EMS (Elektro Manyetik Stimülasyon) teknolojisini kullanarak karın, kalça, bacaklar ve kol alanlarında kas kuvvetlendirmek için kullanılan bir cihazdır. Kasları yapılandırırken yağ yakar ve vücudu şekillendirir.

Tedavi Alanları

  • Vücut şekillendirme
  • Kas kütlesini büyültme
  • Daha kolay yağ yakımı
  • Formda kalma imkanı
  • Popo dikleştirme ve büyültme (Cerrahisiz BBL)
  • Duruş bozukluklarını giderme

BODY FIT EMS ile AĞRI YOK GELİŞME ÇOK !

BODY FIT EMS cihazı özel EMS teknolojisi – Fonksiyonel Manyetik Stimülasyon kullanılarak kas güçlendirilmesi için geliştirilmiştir. Cihazın ürettiği yüksek yoğunluklu darbeli manyetik (HIFEM) alan kasların cilt teması bile olmadan kasılmasına neden olur.

EMS teknolojisi, kas yapmanın ve vücudu şekillendirmenin en etkili yoludur. EMS tedavisi kasların gücünü ve dayanıklılığını arttırır ve orada enerji kullanımına olan ihtiyacı arttırır. Bu yağ azalmasına da yol açar, çünkü yerel yağ dokusundan elde edilen enerji kas enerjisi için kullanılır.

BODY FIT EMS kasları hem izometrik hemde izotonik olarak çalıştırır. Normal şartlarda kaslarımızın en yüksek kasılma seviyesine Maksimal İstemli Kontraksiyon (MVC) adı verilir ve genellikle sadece 1 saniye kadar sürer.

BODY FIT EMS ise kaslarda supramaksimal stimülasyon adı verilen saniyelerce sürebilen güçlü ve yoğun kasılmalar sağlar. Supramaksimal stimülasyon ile tüm (%100) kas, kas sinirleri ve lifleri çalışır.

Kaslar normal egzersiz yöntemleriyle elde edilemeyecek olan bu yoğun kasılmalara adapte olur. Kas iç yapısı, liflerin çoğalması ve büyümeleri ile yeniden şekillenmeye başlar. Kas hacmi artar ve daha iyi bir tonüse sahip olur.

Elektro müsküler stimülasyonu ile karşılaştırıldığında manyetik alanlar daha az ağrılıdır, heterojen biyolojik dokuya derin penetrasyon sağlar ve cilt teması gerektirmez. UMS cilt yüzeyindeki ağrı sinirlerini uyarmaz ve bu nedenle klasik elektriksel stimülasyondan daha keyiflidir. Manyetik alanlar, erişilemeyen alanlara giderken giysi, doku ve kemikten geçer. UMS, vücudun derinliklerinde manyetik alanlar oluşturur ve böylece elektriksel stimülasyon kullanılarak ulaşılamayan kasları uyarır.

Manyetik alan yoğunluğundaki hızlı değişiklikler nöronda bir elektrik akımı yaratır. Bu fenomene elektromanyetik indüksiyon denir. Akım belirli bir değere ulaştığında, sözde bir nöron aksiyon potansiyeli elde edilir. Bu, nöron hücrenin depolarize olmasına neden olur, bu da sonunda kasların tam kasılmasına neden olur.

Size Ulaşalım